Jakie trendy stylistyczne rządzą w domach w 2021 roku?

Jakie trendy stylistyczne rządzą w domach w 2021 roku?

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Co jakiś czas upodobania ludzi odnośnie wystroju ich domów oraz mieszkań zmieniają się. Być może planujecie w tej chwili delikatne odnowienie w swoim domu lub mieszkaniu i pragniecie dowiedzieć się, co aktualnie króluje na świecie. Trafiliście we właściwe miejsce. Przeczytajcie, w którym kierunku idą wizje dekoratorów wnętrz w tym roku.

Dwa nurty jednocześnie

Czasopisma dotyczące wystroju wnętrz wskazują, że w tym roku na topie jest styl industrialny oraz rustykalny. Chociaż w teorii są one do siebie niemalże przeciwstawne, to mają parę wspólnych elementów. Najpopularniejszym surowcem do wykańczania wnętrz jest obecnie naturalne drewno. Jasne drewno stosowane w obu stylach nadaje wnętrzom naturalny oraz nastrojowy charakter. Płyty z drewna widoczne mogą być jako panele ścienne albo płyty podłogowe. Powodzeniem cieszą się także meble z tego surowca. Jasne wnętrze wypełnione drewnem kojarzy się z naturą. Efekt może być dopełniony poprzez rozmieszczenie we wnętrzach przedmiotów z innych naturalnych materiałów, a także doniczek z roślinami.

Rośliny wciąż u łask

Doniczki i umieszczone w nich rośliny, również w tym roku są ważnym elementem zdobiącym wnętrza domów. W artykułach czasopism branżowych autorzy mówią wręcz o “domowych ogrodach”. Oprócz wyglądu istnienie roślin w pomieszczeniach oferuje polepszenie mikroklimatu. Niektóre gatunki mogą oczyścić i nawilżyć powietrze. Kontakt z roślinnością ma pozytywny wpływ na psychikę człowieka.

Zastosowanie kwiatów sprzyjać będzie odpoczynkowi. Zaobserwować możemy trend nazywany biofilią. Objawia się on sporym nagromadzeniem roślinności w pomieszczeniach. Nie jest to do końca nowość. Znane były wcześniej zjawiska takie jak "urban jungle". Nazwa tej mody nie ma znaczenia. Modne jest posiadanie wielu roślin w jednym miejscu. Aranżuj z nich swoje własne kompozycje. Niech budują miłą atmosferę w Twoim domu.

Jaki kolory wybierać?

Kolory cieszące się w tej chwili uznaniem to stonowane kolory dostrzegalne w naturze. Kolor szałwiowy, czyli zieleń rozmyta bielą, w bardzo delikatny sposób może dodać stylu wnętrzu. Powszechnie wiadomo, że zieleń uspokaja. Bardzo dobrze sprawdzi się w salonie lub sypialni. Pomoże utworzyć lekką atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi.

Brązy oraz kolory ziemi, także super sprawdzą się w salonie i sypialni. Ich obecność będzie niewątpliwie powodować skojarzenia związane z naturą. Jeżeli planujesz urządzenie pomieszczenia w takich kolorach, świetnie współgrające kolory ziemiste będą tworzyć spójną paletę barw, z jakiej możesz śmiało korzystać.

Jeżeli czujesz lekką awersję do białych ścian, ale chciałbyś delikatnych barw, weź pod uwagę malowanie ich w odcieniach ciepłego beżu. Będzie on doskonałą alternatywą dla oklepanej bieli. Okaże się również znakomitym tłem do budowania własnej aranżacji pomieszczenia. Beż swobodnie można połączyć z innymi barwami. Choćby tymi, jakie tu wymieniamy.

Do palety stonowanych barw odpowiedni będzie ciepły róż. Cudownie komponuje się ze złotym, zielenią, bielą, czernią, czy szarością. Wykorzystanie różu nadaje wnętrzu kameralny charakter. Pojedyncze elementy wystroju w tym kolorze dodadzą stylu Twoim pomieszczeniom.

Autor artykułu
Klaudiusz Urbański
Oceń artykuł
Tagi artykułu
styl rustykalny styl industrialny dekoracje wnętrz panele ścienne płyty podłogowe wystrój wnętrz
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Basen w ogrodzie - jakie są jego zalety?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 2
Artykuły z tej kategorii