Kancelaria prawna - jak znaleźć odpowiednią kancelarię?

Kancelaria prawna - jak znaleźć odpowiednią kancelarię?

Data dodania:
Ocena
0.00

Zatrudnienie prawnika lub kancelarii prawnej powinno być przemyślaną decyzją. Jeśli znalazłeś się w naprawdę trudnej sytuacji, to ostatecznie kryterium takie jak kompetencje doradcy powinny być decydujące przy wyborze. W końcu od tego będzie zależało powodzenie Twojej sprawy. Podpowiadamy, na jakie punkty zwrócić uwagę przy poszukiwaniu kancelarii dla siebie.

Określ warunki, które ma spełniać kancelaria prawna

Decydującą rzeczą w naszych przemyśleniach nad wyborem odpowiedniej kancelarii i profesjonalnej pomocy prawnej jest zastanowienie się, czego poszukujemy? Czy chodzi nam o kwestie związane z nieruchomościami w nieruchomościach, rozwód, czy może podział majątku?

Ze względu na szerzący się trend specjalizacji, lepiej unikać pomocy u osób, które mówią, że znają się na wszystkim. Prawo jest tak rozległą dziedziną nauki, że żaden człowiek nie może znać jej wszystkich gałęzi, w związku z tym właśnie pozytywną cechą jest, jeżeli podmiot, u jakiego szukamy pomocy, od razu określa, w czym się specjalizuje.

Kolejne pytanie, jakie powinno się sobie zadać to czy chodzi nam o jednorazową sprawę, czy może wymagamy dłuższej współpracy. W momencie gdy jesteśmy osobą, która woli takie sprawy załatwiać osobiście w biurze kancelarii, wtedy warto poszukać czegoś w pobliżu naszego miejsca zamieszkania.

Dobra kancelaria prawna — na co zwrócić uwagę?

W szczególności jednym z ważniejszych szczegółów, jakimi może się pochwalić dobra kancelaria prawna, jest należyte podejście do klienta. Właściwa kultura osobista pracowników to podstawa, bez jakiej nie da się obejść.

Kolejną fundamentalną cechą jest cierpliwość w słuchaniu nawet najdrobniejszych detali klientów, wyrozumiałość i poświęcenie całego swojego czasu w danej chwili konkretnemu klientowi. Umiejętność tłumaczenia prostym językiem często niezwykle trudnych oraz zawiłych norm prawnych również jest mile widziana.

Skąd wiedzieć, że wybrana kancelaria jest godna zaufania?

Odpowiednie wykształcenie i pozyskane doświadczenie także mówi nam sporo o jednostce, jakiej pragniemy powierzyć naszą sprawę. Więcej zadowolonych klientów może podnieść prawdopodobieństwo, że my także będziemy zadowoleni ze współpracy. Informacje na ten temat zdołamy w ciągu kilku minut odnaleźć w Internecie.

Dyplomy uczelni wyższych to podstawa, jaką winniśmy się kierować w wyborze kancelarii. Gdy nie do końca wierzymy obcym ludziom oraz nie jesteśmy wielbicielami szperania na stronach internetowych, zawsze możemy popytać członków rodziny czy też znajomych, gdzie szukali pomocy w pokrewnych sytuacjach.

Jaki jest koszt pomocy prawnika?

Warunki współpracy to bardzo istotny punkt na liście. Przed zleceniem prawnikowi sprawy, warto spytać go o ostateczny koszt usługi. Wprawdzie większość kancelarii ma na stronie przewidywany cennik, jednak takich symulacji nie należy traktować jako uniwersalne i ostateczne.

Najczęściej można spotkać się z propozycją rozliczenia: ryczałtowego, godzinowego, mieszanego i success fee (uzależnionego od wyniku). Pamiętaj, o tym, aby zawsze przed podpisaniem umowy zapoznać się z jej warunkami. Musisz wiedzieć, czy nie ma w niej "ukrytych kosztów", które mogłyby Cię niemiło zaskoczyć.

 

Autor artykułu
Mariola Zalewska
Oceń artykuł
Tagi artykułu
prawo kancelarie prawne prawnicy usługi prawne
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii
Jak przebiegają licytacje komornicze?
Data dodania: