Przybory szkolne dla pierwszoklasistów - co kupić?

Przybory szkolne dla pierwszoklasistów - co kupić?

Data dodania:
Kategoria: Edukacja i nauka
Ocena
0.00

Dla dziecka, które idzie do nowej szkoły, to niewątpliwie wielkie przeżycie. Nowe otoczenie, nowi koledzy, nowi wychowawcy, wszystko nowe. Dla rodzica to obawy czy maluch sobie poradzi, czy mu się spodoba, no i jak przygotować mu niezbędną wyprawkę.

Zanim sam wybierzesz przybory dla pierwszoklasisty

Przed pójściem do marketu z zamiarem zakupu wszelkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, należałoby sprawdzić na stronie szkoły jakie są wymagane materiały.

Możliwe, że placówka gwarantuje dzieciom część artykułów plastycznych lub piśmienniczych. Jeśli to dla nas za mało, można naturalnie osobiście stawić się w szkole oraz porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozstrzygniemy swój kłopot, to dowiemy się co nieco o osobie, która będzie w pewien sposób kierować naszymi dziećmi.

Przybory szkolne, które są wymagane w pierwszej klasie

Jeśli już wiemy, co chcemy kupić dla naszego dziecka, nadchodzi czas na zakupy. Nie przesadźmy jednak z ich ilością oraz kupowaniem rzeczy zbytecznych. Piórniki, zeszyty oraz inne produkty przeznaczone dla małych dzieci aż kipią od barw i postaci z przeróżnych bajek.

Nie dajmy się jednakże nabić w butelkę, albowiem prócz tego, że na okładce jest bajerancki pirat lub księżniczka, to jakość kartek przeważnie jest taka sama bądź gorsza, a cena wiele wyższa od mniej rzucającego się w oczy zeszytu. Przed niepotrzebnymi wydatkami można się ochronić, robiąc rozsądną listę.

Nie przesadźmy również w drugą stronę. Porozmawiajmy z dzieckiem, zapytajmy, co mu się podoba, a co nie, bo chyba lepiej wydać parę groszy więcej, niż sprawić, że nasz potomek będzie szedł w pierwszy dzień do szkoły nieszczęśliwy i niezadowolony ze swoich przyborów.

Akcesoria, które z pewnością będą nam niezbędne to:

 • Długopisy
 • Ołówki
 • Kredki
 • Temperówka
 • Piórnik
 • Tornister
 • Zeszyty
 • Gumka do mazania
 • Klej
 • Nożyczki
 • Strój na WF i worek
 • Farby i pędzle

Jedne przybory można kupić gorszej jakości, pozostałe lepszej, natomiast jeśli chodzi o wyposażenie do rysowania, malowania bądź pisania najrozsądniej jest zaopatrzyć nasze dziecko w artykuły od pewnych producentów.

Jaki tornister dla nowego ucznia?

Kupno tornistra to niesłychanie istotna sprawa dla przyszłego ucznia. Najważniejsze jest, żeby był wykonany z trwałych i dobrych materiałów, i żeby dziecko nie garbiło się podczas dźwigania ciężkich książek. Odpowiednim wyborem będzie  plecak, który pomieści wszelkie akcesoria, a dodatkowo może być ozdobiony motywami postaci z ulubionych bajek dzieci.

Najlepiej, gdy wspólnie z dzieckiem pójdziemy na zakupy oraz przymierzymy z nim już upatrzony produkt. Możemy wówczas zapytać, czy zainteresowanemu podoba się plecak i oprócz tego sprawdzić czujnym okiem, czy plecak posiada wszelkie niezbędne funkcje jak np. regulacje szelek.

A kiedy warto wybrać się na zakupy?

Zgodnie z maksymą "przezorny zawsze ubezpieczony", na zakupy warto się wybrać tydzień, a nawet dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego. Nie trzeba będzie biegać po sklepach i kupować wszystkiego na ostatnią chwilę, co często łączy się z brakami w produktach.

Autor artykułu
Waleriana Wróbel
Oceń artykuł
Tagi artykułu
przybory szkolne artykuły szkolne długopisy ołówki kredki temperówka piórnik tornister zeszyty plecak szkolny
Komentarze artykułu
1
Diana Sokołowska

Najgorsze jest to, że teraz jest wyścig reklam w telewizji i dziecko samo nie wie co chce. Najlepiej kupić niezbędne przybory z ulubionych bohaterem i tyle.

0 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii