Tablet - jak wybrać idealny model dla siebie?

Tablet - jak wybrać idealny model dla siebie?

Data dodania:
Ocena
0.00

Dlaczego warto jest zakupić tablet? Odpowiedź jest prosta — w pewnych sytuacjach potrafi on już zastąpić komputer, a przy tym jest o wiele poręczniejszy. Sprzedaż tego typu urządzeń wzrosła zwłaszcza teraz w okresie pandemii, kiedy dużo osób spędza czas w domu i szuka alternatywnych sposobów rozrywki. Korzystanie z tabletu to dobry sposób na jej dostarczenie. Poniższy artykuł pomoże nabyć sprzęt zgodny z oczekiwaniami.  

Tablet — wyjaśnienie definicji

Tablet jest wielofunkcyjnym gadżetem zespalającym w sobie cechy komputera osobistego oraz telefonu komórkowego. Najczęściej ma rozmiary większe od smartfona, co wpływa na wygodę jego używania. Na korzystanie z niego pozwala dotykowy ekran. W odróżnieniu od komputera nie potrzebuje on dodatkowej klawiatury i myszki.

Największe zalety tabletów to ich wielkość oraz waga. Nieduże rozmiary zapewniają wygodne przenoszenie go w torebce, plecaku, lub dłoni. Przekątna ekranu tabletu to z reguły od 7 do 12 cali. Korzystanie z Internetu odbywa się dzięki połączeniu z siecią Wi-Fi, co więcej w wielu przypadkach tablet można wyposażyć w kartę SIM i użytkować go jak smartfona.

Zastosowanie tabletu

Okazję do korzystania z tabletu odnajdą zarówno małe dzieci, nastolatkowie, jak również dorośli. Z uwagi na spory ekran będzie on bardziej komfortowy od smartfona do korzystania z poczty internetowej, lub robienia zakupów w sieci. Zainstalować na nim można większość aplikacji, a za ich pomocą korzystać z wszelkiego rodzaju portali społecznościowych, grać w gry bądź oglądać filmy.

Graficy często korzystają z tabletów jako narzędzi do rysowania. Są urządzeniami nadzwyczaj wszechstronnymi. Będąc w ich posiadaniu, być może sami odnajdziecie dla nich jeszcze więcej zastosowań.

Parametry tabletu ważne przy zakupie

Przed zakupem zaleca się fizyczną przymiarkę do urządzenia. Udaj się do sklepu, weź tablet do ręki oraz oceń, czy rozmiar, waga oraz jakość obrazu Ci się podobają. Skup się na jakości wykonania i doborze materiałów. Dobrze wykonany sprzęt będzie na pewno służył przez długi czas.

Już przed zakupem zastanów się, do czego głównie będziesz używał swojego sprzętu. Jeżeli będzie to sprzęt jedynie do czytania poczty, przekątna ekranu nieco większa od smartfonu może Ci wystarczyć. Jeśli przewidujesz pracę nad arkuszami kalkulacyjnymi albo obróbkę obrazów, przekątna większa od 10 cali będzie właściwym wyborem.

Dowiedz się jaka bateria zasila wybrany tablet. Każdy producent informuje o pojemność baterii. Te bardziej pojemne w większości wypadków pozwolą na dłuższą pracę sprzętu. Rozwiązania budżetowe pozwalają na używanie ich w czasie do około 4 godzin. Te kosztujące drożej dają radę obsługiwać aplikacje bezustannie nawet do 10 godzin. Oprócz baterii skup się dodatkowo na procesorze. Dwurdzeniowy procesor z pamięcią RAM od 2 GB zadowoli potrzeby zwykłego zjadacza chleba.

Bardzo istotnym parametrem tabletu jest rodzaj jego oprogramowania. Tablet z Windowsem po podłączeniu klawiatury będzie działał bardzo podobnie do laptopa. Można na nim korzystać z takich samych funkcji, sterowników i oprogramowań jak na komputerze. Będzie to zatem dobre rozwiązanie, jeśli sprzęt ma służyć do pracy lub nauki.

Jeśli chcemy, aby obsługa tabletu była intuicyjna, szybka, a przy okazji chcemy, aby na bieżąco dostawał on wszystkie potrzebne aktualizacje, lepiej kupić iPada. Komfort obsługi sprzętu jest tutaj na nieco wyższym poziomie, do tego dochodzi szeroki wybór dostępnych aplikacji. Jest to dobry wybór dla graczy i wszystkich tych, którzy swoje urządzenie zamierzają wykorzystywać do rozrywki.

 

Autor artykułu
Wasyl Cieślak
Oceń artykuł
Tagi artykułu
tablety tablety dla dzieci tablety biznesowe
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Tablet - jak wybrać idealny model dla siebie?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Artykuły z tej kategorii