Adoptujesz psa? Dowiedz się, czego potrzebujesz przed jego przyjściem?

Adoptujesz psa? Dowiedz się, czego potrzebujesz przed jego przyjściem?

Data dodania:
Kategoria: Flora i Fauna
Ocena
0.00

Kiedy chcemy adoptować psa ze schroniska, musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Najważniejsze to podstawowe akcesoria, które są niezbędne w życiu i funkcjonowaniu pupila. Mowa tutaj o jedzeniu, miskach, obroży oraz smyczy do wyjścia na spacer i załatwieniu swoich potrzeb. W artykule poniżej opisujemy akcesoria, które zapewnią Twojemu pupilowi zdrowie i spokój, a także bezpieczną wizytę u weterynarza!

Jak wybrać idealne legowisko dla psa?

Fundamentalną kwestią jest legowisko, na którym psiak będzie wypoczywał oraz spał. Aktualnie wybór jest w samej rzeczy ogromny, zarówno jeżeli chodzi o wymiary, jak i również o kolory. Aczkolwiek powinieneś kierować się przede wszystkim tym, aby dobrać rozmiar w taki sposób, by zwierzak mógł się na nim swobodnie położyć. Wskazane jest także zwrócić uwagę na materiał – lepiej wybierać tworzywa wodoodporne, które łatwo będzie można wyczyścić. Dla starszych psiaków kapitalnym rozwiązaniem będzie legowisko ortopedyczne, które będzie dla niego o wiele bardziej wygodne.

Jak wybrać idealne legowisko dla psa?

Oprócz legowiska powinno się zakupić dwie miski, z czego jedna będzie służyła do posiłku, a druga do czystej wody. W tym przypadku wielkość psa także ma kluczowe znaczenie. Poza tym, kiedy pies zostanie sam w domu podczas Twojej nieobecności, powinno się wybrać taki rozmiar miski do wody, aby przez cały ten czas zwierzak miał jej właściwy zapas.

Podstawowymi składnikami spacerów są obroża oraz smycz!

Kolejna sprawa to dobór smyczy, obroży czy też szelek – wybór należy do Ciebie. Są to niezbędne akcesoria podczas spacerów z psiakiem. Smycz oraz obroża lub szelki powinny być przede wszystkim wytrzymałe i pasujące do rozmiaru psa, co zagwarantuje właściwy poziom bezpieczeństwa i kontroli w czasie wspólnego spacerowania. Taki zestaw na pewno okaże się praktyczny również w przypadku treningu i nauki przeróżnych komend.

Może zdarzyć się, że pies nieoczekiwanie wyrwie się ze smyczy i ucieknie, ponieważ czegoś się przestraszy albo zobaczy inne zwierzę, toteż warto być przygotowanym na tego typu sytuacje. Z tego powodu wskazane jest wyposażyć jego obrożę w Twój adres oraz numer telefonu, dzięki czemu odnalezienie zagubionego psiaka będzie w dużo łatwiejsze.

Podstawowym składnikiem rozwoju psa są rozmaite zabawki!

Różnego rodzaju zabawki oraz przysmaki są przede wszystkim rozrywką dla Twojego pupila, więc wskazane jest zadbać także o ten aspekt. Zabawki są kapitalne w szczególności dla młodych psów, które mają bardzo dużo energii i dzięki temu mogą ją spożytkować nawet w domu. Z kolei smakołyki najczęściej wykorzystywane są do nagradzania psa za określone zachowania, jak również uczenia różnych komend.

Kaganiec dla psa – obowiązkowy element!

Jednym z kluczowych elementów będzie kaganiec. Być może myślisz sobie, że kaganiec zakłada się tylko psom agresywnym, jednak nic bardziej mylnego! W niektórych sytuacjach życiowych kaganiec przyda się również w przypadku psów spokojnych. Są to między innym wszelkiego rodzaju podróże i wycieczki. Tutaj kaganiec jest niezbędnym akcesoriem! Uważaj, aby nie ograniczał on za bardzo poruszanie się psa oraz jego oddychanie.

Autor artykułu
Eugenia Szczepaniak
Oceń artykuł
Tagi artykułu
legowisko dla psa kagańce obroże smycze dla psów miski dla psów zabawki dla psów
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii

Brak artykułów